Alzheimer Cafe themabijeenkomsten 2022
Een overzicht van de thema-avonden tot en met juni.
Op dit moment van schrijven gaan wij er vanuit dat de avonden weer fysiek bijgewoond kunnen worden. Vanwege de coronamaatregelen is het wel noodzakelijk om je van tevoren aan te melden. Bel voor aanmelden of meer informatie met 071 - 561 90 01 of mail naar: info@voorschotenvoorelkaar.nl. Houd ook onze website in de gaten voor actuele informatie.
16 Februari 2022
Dementie en leefstijl
Gastsprekers: tandarts R. Farsi en fysiotherapeut Patrick Havik
Hoe belangrijk is bewegen en een goede persoonlijke verzorging eigenlijk? We gaan in gesprek met een tandarts en een fysiotherapeut om meer te weten te komen over leefstijl en dementie.
23 Maart 2022 (Let op: datum gewijzigd i.v.m. verkiezingen!)
Kwaliteit van leven met dementie?
Dementie heeft (grote) gevolgen voor zowel de mensen met dementie als hun naasten en mantelzorgers. Maar hoe zorgen wij nu we kwaliteit van leven behouden? Hoe blijf je je nuttig voelen, heb je plezier en onderneem je activiteiten? Op deze avond nodigen wij 3 partners/ vakdocenten uit die een activiteit organiseren in Voorschoten. Wij gaan met hen in gesprek en zorgen dat we op deze avond een klein stukje mee beleven van de activiteit.
- De kracht van muziek - Gastspreker Greet Meesters
- De kracht van ontmoeten - Gastspreker Hester van Kruijssen
- De kracht van creativiteit - Astrid Dekkers
20 April 2022
In gesprek met de notaris
Gastspreker: John Kroes of Jacqueline Tijssen
- Met welke financiële en juridische aspecten krijg je te maken wanneer je naaste de diagnose dementie krijgt?
- Voorkomen van problemen over financiën en rechtsbescherming.
- Wie mag er over de bankrekening beschikken?
- Wat moet er geregeld worden vóór de ziekte, en wat kan nog tijdens?
- Wat is het verschil tussen wils- en handelingsbekwaamheid?
- Wat is het verschil tussen mentorschap, bewind voering en ondercuratelestelling?
18 mei 2022
Afscheid nemen
Gastspreker: Anne Remijn
Dement worden, dat is eigenlijk een proces van verlies en afscheid nemen. Hoe ga je om met dat verlies, met wie deel je het en hoe kun je iemand met dementie en/of zijn/haar naasten helpen bij dit verlies? Anne Remijn biedt ondersteuning en begeleiding bij rouw- en verliesprocessen en schreef o.a. het boek “'Papa, waar ben je?' over verlies door dementie (uitgeverij Eigenzinnig 2015).
15 Juni 2022
De bijeenkomst in juni gaat helaas niet door. In plaats daarvan organiseren wij een verrassende start van het seizoen in september. Hou hiervoor onze berichtgeving in de gaten.
Algemene informatie
Dag en tijd: Elke derde woensdag van de maand. Start om 19.30 uur (eventuele inloop vanaf 19.00 uur), einde om 21.30 uur.
Locatie: Vliethuis, Prof. Einsteinlaan 2F, Voorschoten.